Marek Zub

Marek Zub

trener z licencją UEFA Pro.

Ostatnio szkoleniowiec Spartaksa Jurmala. Były trener m.in. Żalgirisu Wilno, GKS Bełchatów, Szachtiora Soligorsk i Toboła Kostanaj. Zdobywał Mistrzostwa, Puchar i Superpuchar Litwy (z Żalgirisem Wilno), brązowy medal w Mistrzostwach Kazachstanu (z Tobołem Kostanaj), brązowy medal w Mistrzostwach Białorusi (z Szachtiorem Soligorsk), występował z tymi zagranicznymi zespołami w eliminacjach do europejskich pucharów.

Tocząca się w ostatnim okresie szeroko zakrojona dyskusja, wywołana występem narodowej reprezentacji na MŚ w Katarze, dotycząca stylu gry, zespołu skłania wielu trenerów do zastanowienia i refleksji. Korzystając ze swojego wieloletniego i międzynarodowego doświadczenia trener Marek Zub, w trakcie dwuczęściowego 180 min (90 min/90 min) szkolenia przedstawi swój punkt widzenia w tej kwestii.

W pierwszej, teoretycznej części z elementami interaktywnego uczestnictwa słuchaczy, zostanie przedstawione podłoże zagadnienia związanego z głównym tematem warsztatów.

W drugiej, praktycznej części trener Marek Zub wraz z wybranymi uczestnikami zaprezentuje na boisku sposób implementacji wybranych i zaproponowanych środków treningowych.

Szkolenie ma charakter ukierunkowany zdecydowanie dla wszystkich trenerów piłki nożnej. Zarówno tych, którzy mają już w pewien sposób ukształtowany swój podstawowy „warsztat” pracy, jak również tych, którzy są dopiero w procesie jego tworzenia. Jesteśmy przekonani, że zainteresuje ono trenerów pracujących z zespołami seniorów, jak również trenerów zajmujących się szkoleniem dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że sposób postrzegania tematu, jakim jest styl gry zespołu piłkarskiego przedstawiony przez trenera prowadzącego szkolenie skłoni do refleksji, przemyśleń a przede wszystkim będzie kolejną inspiracją do poszukiwania nowych rozwiązań treningowych.

Wybrane zagadnienia:

  1. Styl gry – istota dyskusji, definicja.
  2. Piłka nożna – czym jest dla mnie; jak ją postrzegam w kontekście stylu gry.
  3. Styl gry w piłce nożnej – dobry lub zły, a może… jest lub go nie ma…?
  4. Środowisko pracy i jego wpływ na kwestię budowania stylu gry mojego zespołu; czy mnie, jako trenera pracującego z dziećmi też to dotyczy?
  5. Koncepcja pracy trenera razem z głównymi elementami modelu gry jako podstawa w kształtowaniu elementów piłkarskich wpływających na sposób i styl prowadzonej gry (na podstawie fazy przejścia z obrony do ataku).
  6. Przykłady środków treningowych.
  7. Istota integracji młodych zawodników do wymagań zespołu seniorskiego (znaczenie wzorców klubowych i „światowych”).
  8. Pojawianie się „mojego” stylu – od czego zależy, kiedy, w jakich okolicznościach?

Plan:

I część teoretyczna – 90 min + pytania i odpowiedzi; dyskusja – sala konferencyjna.

II część praktyczna – 90 min – boisko, wybrana grupa juniorska.

Czas trwania: 180 min (+ przerwa).


    STYL GRY W PIŁCE NOŻNEJ – ISTOTA I ZNACZENIE W BUDOWANIU WIZERUNKU TRENERA ORAZ KSZTAŁTOWANIU JEGO „WARSZTATU” PRACY