marzec, 2023

14ma.17:3021:00Planowanie i realizacja procesu szkoleniowego w okresie startowym w niższych klasach rozgrywkowych Szkolenie już się odbyło, zapraszamy na kolejne

Rozwiń

Szczegóły

14 marca 2023 r. (wtorek) zapraszamy na szkolenie „Planowanie i realizacja procesu szkoleniowego w okresie startowym w niższych klasach rozgrywkowych”, które poprowadzi Mariusz Rumak – trener UEFA Pro.

W szkoleniu będzie można wziąć udział:

 • stacjonarnie (limit uczestników to 15 osób) w sali wykładowej w sklepie R-GOL.com przy ul. Puławskiej 255 w Warszawie
 • lub w formie webinaru na platformie Clickmeeting (każdy uczestnik, po opłaceniu kosztów szkolenia, kilka dni przed szkoleniem otrzyma na podany przez siebie adres e-mail link z dostępem do niego).

W czasie 3,5-godzinnego szkolenia trener Mariusz Rumak przedstawi, w praktyczny sposób, jak programować proces szkoleniowy w okresie startowym na etapie trenowania.

Szkolenie skierowane jest do trenerów pracujących z dorosłymi zawodnikami, juniorami na etapie trenowania oraz wszystkich trenerów pragnących poszerzać swoje kompetencje.

Szkolenie będzie kontynuacją warsztatów z planowania okresu przygotowawczego, co sprawi, że uczestnik obu szkoleń będzie miał zaplanowany półroczny cykl szkoleniowy.

Prowadzący przedstawi, w jaki sposób połączyć pracę nad budowaniem modelu gry własnego zespołu z przygotowaniem strategii gry z kolejnym przeciwnikiem. W jaki sposób sterować obciążeniami treningowymi, by optymalnie przygotować zespół do meczu.

Uczestnicy w czasie szkolenia nie tylko zapoznają się ze środkami treningowymi, jakie mogą stosować pracując nad poszczególnymi etapami przygotowania zawodnika w okresie startowym, ale również dostaną gotowe jednostki treningowe charakterystyczne dla poszczególnych dni mikrocyklu. Gotowe ćwiczenia i treningi będą mogli wykorzystać w swojej pracy lub modyfikować dopasowując do swojego modelu gry.

Praktyczny wymiar szkolenia sprawi, że osoby które na nie zaaplikują będą miały przesłane przed szkoleniem materiały, które będą uzupełniały w czasie rzeczywistym pod kierunkiem trenera Mariusza Rumaka. Po szkoleniu, każdy z uczestników, który weźmie aktywny w nim udział, będzie posiadał zaprogramowane różne warianty mikrocykli startowych, które będzie mógł stosować w zależności od potrzeb swojego zespołu.

Wybrane zagadnienia:

 1. Filozofia gry – zasady budowania modelu gry oraz wprowadzania filozofii w trening w czasie okresu startowego.
 2. Zasady łączenia pracy nad filozofią gry własnego zespołu z przygotowaniem strategii gry w kolejnym meczu.
 3. Koncepcja budowania mikrocyklu startowego w oparciu o wszystkie składowe przygotowania zespołu do gry.
 4. Trening globalny – intensywność środków treningowych w kontekście zastosowania ich w mikrocyklu startowym.
 5. Opracowanie poszczególnych jednostek treningowych charakterystycznych dla poszczególnych dni mikrocyklu startowego.
 6. Zasady planowania mikrocykli startowych o różnej długości oraz różnej liczbie jednostek treningowych w procesie przygotowania zespołu do meczu.
 7. Warsztaty – praktyczne uzupełnianie mikrocykli startowych o różnej długości trwania oraz zróżnicowanej liczbie jednostek treningowych.

Plan:

17:30–19:15

 • Filozofia gry – zasady budowania modelu gry oraz wprowadzania filozofii w trening w okresie startowym.
 • Zasady łączenia pracy nad filozofią gry własnego zespołu z przygotowaniem strategii gry w kolejnym meczu.
 • Mikrocykle startowe – zasady budowania w okresie startowym.
 • Jednostki treningowe – zasady budowania w kolejnych dniach mikrocyklu startowego.
 • Środki treningowe – intensywność oraz zasady ich wprowadzania w mikrocyklach startowych.
 • Podsumowanie pierwszej części – pytania i dyskusja.

19:15–19:30

 • Przerwa/pytania.

19:30–21:00

 • Warsztaty z programowania pracy – uzupełnianie różnych mikrocykli startowych w kontekście ich długości oraz liczby jednostek treningowych.
 • Podsumowanie i pytania.
 • Otwarta dyskusja.

Czas trwania: 210 min.

Szkolenie poprowadzi:

Mariusz Rumak – trener z licencją UEFA Pro.

Przez prawie 20 lat pracy zawodowej zajmował się szkoleniem dzieci, młodzieży i seniorów. Zdobył złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów oraz 2 wice mistrzostwa Polski seniorów. Przyczynił się do rozwoju wielu piłkarzy grających na najwyższym poziomie w kraju i za granicą. Kilku z nich reprezentuje kraj w pierwszej reprezentacji Polski.

Koszt szkolenia:

 • 159 zł
 • 129 zł (dla prenumeratorów czasopisma Asystent Trenera oraz uczestników poprzednich szkoleń Asystent Trenera Coaching+).

Szkolenie odbędzie się we wtorek, 14 marca 2023 r., w godz. 17:30–21:00:

 • w sali wykładowej w sklepie R-GOL.com przy ul. Puławskiej 255 w Warszawie (dla maks. 15 osób),
 • w Internecie w formie webinaru na platformie Clickmeeting (każdy uczestnik, po opłaceniu kosztów szkolenia, kilka dni przed szkoleniem otrzyma na podany przez siebie adres e-mail link z dostępem do niego).

Uwaga!

Warunkiem odbycia się szkolenia w formie stacjonarnej jest zgłoszenie min. 10 osób.

Zapis wideo szkolenia, kilka dni po jego zakończeniu, będzie dostępny przez okres 6 miesięcy dla każdego jego uczestnika na stronie internetowej: www.kursy.asystent-trenera.pl.

Istnieje możliwość wykupienia udziału w szkoleniu i niebrania w nim udziału „na żywo”, lecz późniejszego jego odtworzenia.

W przypadku braku możliwości odbycia się szkolenia w formie stacjonarnej odbędzie się ono tylko w online (w formie webinaru).

Zapisy: kontakt@asystent-trenera.pl

Czas

(Wtorek) 17:30 - 21:00

Miejsce

Centrum piłkarskie R-GOL.com

ul. Puławska 255, Warszawa

Prowadzący

 • Mariusz Rumak

  Mariusz Rumak

  trener z licencją UEFA Pro. Przez prawie 20 lat pracy zawodowej zajmował się szkoleniem dzieci, młodzieży i seniorów. Zdobył złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów oraz 2 wice mistrzostwa Polski seniorów. Przyczynił się do rozwoju wielu piłkarzy grających na najwyższym poziomie w kraju i za granicą. Kilku z nich reprezentuje kraj w pierwszej reprezentacji Polski.

© Copyright 2017 - Asystent Trenera
X
X